Як вибрати акумулятор для дому

Як вибрати акумулятор для дому

У кожному будинку, квартирі є безліч різноманітних електроприладів, які потребують регулярного живлення: починаючи з кухонної техніки та закінчуючи комп'ютерами. Крім того, додаються проблеми, пов'язані з частими відключеннями світла, з технічними збоями та відсутністю стабільної подачі енергії. Тому власники приймають рішення вибрати та купити відповідний акумулятор для будинку, за допомогою якого вдасться зберігати енергію, щоб використовувати її за потребою.
Принцип дії сучасних АКБ базується на виконанні конкретних хімічних процесів, що протікають усередині кожного з осередків: робота батареї полягає в перетворенні хімічної енергії в електричну (і навпаки). В результаті вдасться отримати необхідний запас електричної енергії з постійною напругою – 12, 24 або 48В. Саме таку напругу постійного струму застосовують для живлення всіляких електроприладів.
Але для пристроїв, техніки, яка працює від змінної напруги, додатково знадобиться джерело безперебійного живлення (ДБЖ). Обираючи акумулятори для ДБЖ, можна отримати ідеальну зв'язку – ДБЖ + АКБ, яку називають корисним комплектом резервного живлення будинку чи квартири.


Основні типи акумуляторів

Якщо потрібно визначитися з тим, який акумулятор купити, необхідно ознайомитися з основними типами, які сьогодні представлені на сучасному ринку в широкій різноманітності.
Виділяють 4 типи АКБ:

  • Моделі, виготовлені з використанням AGM-технології. У цих батареях електроліт абсорбований у скловолоконних матах, що забезпечує повну герметичність та відсутність необхідності в обслуговуванні. Вони є ідеальним вибором, коли потрібна висока віддача струму протягом короткого періоду (наприклад, для запуску двигунів) або надійне резервне живлення з автоматичним перемиканням (як у ДБЖ), а також для помірних циклічних навантажень.

  • Гелеві (GEL) моделі. В якості рідини застосовують успішну комбінацію електроліту + SiO2. Ці акумулятори, як і AGM-моделі, можна встановлювати на бік, якщо в цьому є необхідність.

  • Літій-іонні (Li-ion) та літій-фосфатні (Lifepo4) моделі. Такі батареї рекомендується використовувати у разі тривалої відсутності світла в будинку, а також для житлових приміщень з високими потребами.

  • Літієві (Li NMC) моделі. Це популярний різновид літієвих батарей, що перезаряджаються, характерною особливістю яких називають використання складного сплаву (марганець, кобальт). Внаслідок цього вдасться отримати збільшені показники потужності.

Вибравши відповідний тип АКБ, багато користувачів цікавляться: чи можна заряджати акумулятор у квартирі? Такий варіант заряджання можливий, але за умови суворого дотримання всіх заходів безпеки, прописаних виробником.


Параметри вибору: основні характеристики та питання

Усі акумулятори для квартири чи будинку потрібно вибирати з урахуванням стандартного набору характеристик, основних параметрів.
Цей список містить наступні важливі критерії:

  • Тип АКБ.

  • Напруга.

  • Ємність.

Щоб зробити правильний вибір, слід уважно розрахувати споживання всього будинку, враховуючи кількість приладів, які живляться від батареї. У такому разі вдасться повністю задовольнити власні потреби та забезпечити безперебійне живлення у разі відключення електрики.
Перед тим, як зробити вибір, слід відповісти на низку актуальних питань:

  • Яку кількість кВт (енергії) споживає ваш будинок за 1 годину?

  • Скільки часу планується використовувати акумулятор за призначенням?

  • Скільки часу потрібно на підзарядку АКБ?

  • Чи можна змінити струм заряду (більше/менше) на інверторі?

  • Який бюджет виділено для придбання акумулятора?

Відповідаючи на ці питання, вдасться скоротити список усіх запропонованих АКБ, залишаючи лише найкращі та відповідні варіанти.


Правильна експлуатація акумуляторів для дому

Купуючи АКБ, необхідно подбати про те, щоб продовжити її термін служби. Спеціально для цього було підготовлено певний список правил та корисних рекомендацій:

  • Якщо акумулятор не використовується протягом тривалого часу, необхідне його систематичне заряджання (до 100%), яке достатньо виконувати 1 раз на кілька місяців.

  • При експлуатації потрібно дотримуватися оптимальної температури, яка варіюється в межах +20-25 градусів.

  • При зарядці/розрядці батарей з використанням великих струмів рекомендується приділити увагу запропонованій ємності АКБ ще на етапі її покупки. Наприклад, заряд повинен контролювати розумний інвертор/BMS плата.

  • При виборі відповідного виробника, чию АКБ планується придбати, не зайвим також буде й уважне вивчення відгуків покупців. Це допоможе дізнатися не лише переваги батареї, зазначені виробником, але й можливі мінуси в роботі АКБ, з якими вже встигли зіткнутися користувачі.

Крім того, не варто ігнорувати корисні рекомендації виробників щодо правильної експлуатації акумулятора, дотримання всіх умов зберігання, обслуговування від команди професіоналів Cellmarket.

0
145
4 Червня, 2025
Коментарі0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_viber icon_teleg icon_callback